Milé čtenářky a milí čtenáři,

máte před sebou první příběhy, povídky, pohádky, komiksy, básničky a hádanky na novém webu Čteme spolu. Proč Čteme spolu? Protože si myslíme, že nejen čtení, ale i společné čtení může být velká zábava, při které se navíc můžete dozvědět spoustu zajímavostí. A co když si přečtete příběh bez konce? Napadlo vás někdy při čtení, jak bude příběh pokračovat a jak to s hlavními hrdiny dopadne? S našimi příběhy si to budete moci společně vyzkoušet.

Příběhy bez konce
Připravili jsme pro vás příběhy úplně nové i příběhy starší a vy se budete moci začíst nebo zaposlouchat do dějů plných zápletek, neohrožených hrdinů z doby současné i dávno minulé. Budete moci společně vymýšlet, jaký konec by jednotlivé příběhy mohly mít. A nejen to, vámi vymyšleným koncem příběhu se budete moci pochlubit v komentáři pod každým příběhem.

Jak se dozvíte, jestli jste se ve vymýšlení konce trefili?
Jednoduše, na webové stránce po dvou týdnech zpřístupníme konec příběhu a vy si budete moci porovnat nejen váš návrh, ale i návrhy ostatních.

Máme pro vás i jednu speciální rubriku!
Více, co četly děti před sto lety? Zdá se to jako věčnost, tak dávno, ale ono to přitom tak dávno není... a už tenkrát děti milovaly komiksy, dobrodružné příběhy a pod. a my vám některé z nich připomeneme. Věříme, že i dnes vás můžou pobavit.

Máme něco i pro učitele
Formou rešerší budeme každý měsíc vašim učitelům zpřístupňovat odkazy na nejzajímavější články na různá témata, protože i učitelé se občas potřebují učit :-) a my bychom jim rádi poskytovali informace, které by se jim při jejich práci mohly hodit.

S chutí do čtení!
Tak a teď už se dejte do čtení a užijte si příběhy alespoň tak jako my, když jsme je pro vás chystali. Budeme rádi za vaše postřehy, nápady i návrhy, co byste chtěli doplnit nebo zlepšit a těšíme se na ně!

Za celý tým zdraví Zuzana Švastová a Eva Rezková

 

© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011-2016