Veselá oslava

365 rozprávok a básničiek na dobrú noc
Bratislava: Egmont ČSFR, spol. s r.o., 1992
Převyprávěla Eva Hrazdírová


Veselá oslava

Barborka má dnes narozeniny. Už dávno toužila po bílé myšce a opravdu ji dostala. Tak velmi se na ni těšila.

Po obědě přišli Barborce blahopřát kamarádi: Zuzka, Maruška, Honzík a Petr. Maminka jim nejdříve nachystala občerstvení. Děti si pochutnaly na výborném dortu s kakaem. A potom se rozproudila zábava. Hrály si s myškou. Myška se vyškrábala Barborce na záda a odtud odvážně skákala Honzíkovi do dlaně.

Děti si však vymyslely i jinou, zajímavější hru. Maminka položila na tác pět věcí: jablko, autíčko, medvídka, pastelku a lžičku. Všechno zakryla ubrouskem a jen na malou chvilku věci odkryla. Vzápětí vše přikryla a děti měly nakreslit, co si zapamatovaly. Nebyl to lehký úkol. Maruška zapomněla nakreslit jablko, Petr si nevzpomněl na lžičku, jen Honzík nakreslil všech pět věcí. Proto mu právem patřila sladká odměna.

Dětem se hra tak zalíbila, že chtěly hrát ještě jednou. Maminka přinesla jiné předměty: klubíčko, klíč, kousek sýru, prstýnek a skleněné těžítko. Děti si předměty prohlédly a začaly kreslit. Jak tak kreslily, ubrousek se začal podivně hýbat. Barborka ho opatrně nadzdvihla. Zpod ubrousku vyběhla vystrašená myška.

Co myslíte děti, proč vběhla myška na tácek?

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ochrana proti automatickému vkládání příspěvků.
Fill in the blank.
© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2011-2016